Јајцата се матат убаво додека не згуснат, а потоа се додаваат киселата вода, зејтинот,пецивото брашната и квасецот. Важен е редоследот бидејки прашакот за пециво се активира во киселата вода и тестото е помеко. Се мати додека убаво не се соедини.
Се пече на 250 степени во загреана рерна окулу 30ина минути

СОВЕТИ

Ова е основната смеса за проја. Ние дома често ја правиме и во неа пред печење  додаваме окулу 250гр дробено сирење или ситно сецкан праз или спанаќ, но најубава ни е со неколку главици ситно сецкан кромид. Може да се додаде и сланинка сецкана во коцки. Можете да додадете што сакате по желба.

Може да се пече во обично тавче и не мора да се користи масна хартија,  а може и да се пече во хартиена корпи (како на сликата) и може по желба да се посипе со сусам или ким.

Пријатно јадење.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови