1. Ставете ги сите состојќи во блендер се додека не добиете кашеста смеса
2. Земете силиконско тавче за мафини и додате ја смесата
3. Ставете ги во микробранова или во рерна (микробранова 8 минути на 650 Вати) или во рерна додека не станат цврста смеса.
4. Ако немате ленено семе заменете со 160-180 грама белки.
Вкупно калории 439
Макронутритивна вредност 7 грама јаглехидрати,20 грама масти и 70 грама протеини.
Секогаш користете апликација за мерење калории..

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови