Јајцата, зејтинот, јогуртот и млекото се промешуваат, па се додава брашното, прашокот за пециво како и прстофат сол и шеќер.
Во добиената смеса додаваме издробено сирење, спанаќ исецкан на ситно (кој предходно ќе го подвариме).
Лукчето по желба, дава прекрасен шмек.
На крај истураме во подмачкано тавче и печеме 30 мин на 200 степени.
Филџан 125мл.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови