Јајцата ги кршиме и ги матиме жолчките. Посолуваме, ги додаваме млекото и брашното, додаваме масло и водата продолжуваме со матење додека не добиеме тесто двојно погусто отколку за палачинки.
Во друг сад ги матиме белките. Изматените белки ги додаваме во садот со тестото и продолжуваме со матење додека смесата не се соедини.
Виршлите ги сечеме на по 4 парчиња, ги потопуваме во смесата и ги пржиме во тава на оган со поголемо количество загреано масло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови