Измешајте ги брашното, презлата и мешаниот сув зачин. Во мешавината извалкајте ги филетите ослич и ставете ги на врело масло да се пржат.

Во блендер ставете го лукот, магдоносот, маслото, оцетот и сол по вкус. Блендирајте додека не добиете хомогена смеса.

Послужете ја рибата прелиена со сосот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови