Подготовка:

1. Измесете ги овие состојки, Спојте ги убаво, нека прими месото од зачините и кромидот. Покријте со најлонска фолија и ставете во фрижидер. Нека отстои 2 часа.
2. После 2 часа, земете со мала лажичка и пуштајте во врел зејтин. Пржените уштипци ставајте ги врз кујнска хартија да ја упијат маснотијата.
На здравје да ви се.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови