Пиперките ги чистиме од семките. Ги полниме внатре со сирење и ги пржиме во загреано масло. Одозгора ги посолуваме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови