Бананите испасирајте ги со вилушка. Потоа додадете ги брашното, шеќерот, солта и квасецот во пирето од банани и убаво измешајте. Загрејте го маслото и во него со помош на две лажици додавајте од тестото. Пржете додека да станат златни.
Пржениците ставете ги на кујнска хартија да се впие вишокот маснотија. Потоа измешајте го шеќерот со циметот и извалкајте ги во него.

За подготовка на кремастиот сос најпрво ставете ја ванилата во млекото и оставете да зоврие, па тргнете го садот настранада се олади. Потоа изматете ги жолчките со шеќерот и додадете ги во млекото. Ставете го садот на тивок оган и мешајте со дрвена лажица додека сосот малку да се згусне и почне да ја покрива лажицата.
Сервирајте ги пржениците со сосот.

Забелешка – во оригиналниот рецепт беа наведени 50гр брашно, но јас додадов околу 100 бидејќи пирето од банана ми изгледаше многу течно.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови