Сварете ја сојата во зовриена и солена вода. Откако ќе се свари исцедете ја од водата што ја впила.
Брашното и сусамот измешајте ги, и шницлите соја валкајте ги во брашното со сусамот и пржете ги во масло.
Лесно, посно и вкусно =)))

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови