Испечати

Пржени соја шницли

Пржени соја шницли

Состојки

  • 200 гр соја шницли
  • 50 гр брашно
  • 50 гр сусам

Подготовка

Сварете ја сојата во зовриена и солена вода. Откако ќе се свари исцедете ја од водата што ја впила.
Брашното и сусамот измешајте ги, и шницлите соја валкајте ги во брашното со сусамот и пржете ги во масло.
Лесно, посно и вкусно =)))