Едноставна старинска салата со мали модификации, но одлична како прилог за главно јадење со печено месо.
Се спрема брзо и едноставно.
1. Празот и маслинките се сечкаат и потоа се заедно се меша.
2. Битниот момент е да ја направите барем половина час пред служење, за да има време да се соединат состојките.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови