Ги чистиме пиперките од дршките и семето. Во сад матиме 1 јајце со сол и зачинал и ја додаваме урдата. Со оваа смеса ги полниме пиперките и ги затвораме со парче пиперка.
Така подготвените пиперки ги поховаме во брашно, јајца, па презла и сусам. Ги пржиме на средно загреано масло за јадење. Ги сервираме во чинија и декорираме по желба. Добар апетит

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови