Празот исчистетето го и исецкајте го. Ставете го во тенџере на оган да омекне, потоа додадете масло, сол, црн и црвен пипер.
Стекот исецкајте го на коцки, зачинете го и испржете го. Потоа додадете го во тенџерето со празот, уште кратко пропржете и ручекот е готов.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови