Квасецот се става во топлата вода со шеќер да стаса. Одкако ќе стаса се меси тесто со брашното, солта и зејтинот. Тестото се остава да скисне а потоа му се додаваат сецканиот спанаќ, сецканите маслинки, рузмаринот и лененото семе.
Убаво се измесува и повторно стасува, а потоа стасаното тесто се префрла во калапи или во тепсија. Јас го печев во калап и од оваа смеса излегуваат две векни леб. Лебот најубаво се пече на хартија за печење.Доста е декоративен, а има и богат вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови