Новогодишни мафини елкички спремени за приредбата на син ми на училиште.
Јајцата избијте ги пенесто заедно се шеќерот, додадете го брашното, пецивото, маслото и млакото млеко. Матете уште малку и смесата ставете ја калапите и печете на 190 степени 20 минути.Кога мафините ќе се изладат декорирајте ги со претходно избиениот шлаг во кој сме додале и боја,а некои оставете ги и бели.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови