Од брашното, водата и јајцето се прави смеса како за палачинки. Во неа се потопуваат целите смoкви кои потоа се валкаат во надробените ореви, сусам и двете лажици брашно.
Така подготвените смокви се пржат во загреано масло.
Се сервираат во чинија и се преливаат со мед за секоја смоква по една мала лажичка мед, во чинијата може да се стави и малку кисела павлака.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови