Најпрво направете ги палачинките. Од сите состојки направете смеса и оставете ја 15 минути да се одмори и потоа испржете ги палачинките.
Кога ќе ги направите сите палачинки филовајте ги со сирењето и саламата. Секоја палачинка свиткајте ја во ролат и наредете ги во намрсено тавче. Озгора натурете ги со матените јајца измешани со ренданиот кашкавал и печете ги на 190 степени околу 15 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови