1. Се мешаат-јаболка,шеќер,сода бикарбона и пециво. Се остава да отстојат 2 часа.
2. Потоа се додаваат маслото,кората од лимон,малку цимет,сувото грозје,сецканите ореви и брашното.
3. Се меша убаво и смесата се става во калапи за мафини.
4. Пред да се целосно испечени се премачкуваат со мармалад и се ставаат сецкани ореви, па се печат уште малку на 150 степени.

Истата смеса може да се направи и како торта во плех број 36.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани