Брашното, виното, зејтинот и прашокот за пециво заедно се мешаат со лажица.
Се прави мало топче и го расплескуваме на раката.
Во средината ставаме од слаткото (мармаладот) и го затвараме (како вреќичка).
Сите така направени колачиња ги ставаме во намрсен плех и печиме околу 20-30 мин. на 200 степени. Откако ќесе изладат и ги посипуваме со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови