Најпрво на сите би сакала да Ви ја честитам Новата година и сите престојни празници, да Ви посакам пред се добро здравје и се друго со ред :)
Превкусни посни штангли, топло Ви ги препорачувам, во уста се топат.

1. Сите состојки за кората се мешаат со лажица и се излеваат на хартија за печење(не мора колку што е тавата, туку само тенок слој, околу пола сантим. Тавата за печење ми беше 30 на 37см, а може и во помала. Се пече во загреана рерна на 200, 13-15 мин, а вие према вашата рерна.
Краевите се отсекуваат.

2. За филот:
Најпрво млекото во прав се раствора во 1л. вода и се меша со миксер, за да нема грутчиња. Дел се остава за да се растворат пудинзите, а остатокот се зоврива со шеќерот и ванилата, па се додаваат растворените пудинзи. Се вари пудингот до потребната густина. Се трга настрана и се додава маргаринот, па се миксира. Потоа се додава кокосот.

3. Во сосема ладниот пудинг се додава шлагот изматен со киселата вода.
Се филова кората, се украсува по желба.
Се остава преку ноќ, другиот ден се сече.

Уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани