1. Замесете тесто од сите состојки. Тестото е многу лесно за месење, не се лепи. Оставете го да стасува околу половина час.
2. Поделете го на 6 или 8 топчиња и секое топче расукајте го во кора и направете кифлички. Во средината ставете малку мармалад.
3. Наредете ги во ненамастена тепсија и ставете ги да се печат на 200 степени.
4. Потоа извалкајте ги во шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови