Оваа баклава е идеална комбинација на чоколада и ореви. Кога еднаш ќе ја пробате станува неизбежно слатко на вашите празнични трпези.Уживајте!!!
Подготовка.
Започнуваме со подготовка на шербетот. Во касерола го сецкаме портокалот ја сипуваме водата, шеќерот и ванилата. Шербетот нека врие десетина минути.
Шербетот го оставаме да се излади.
Фил
Се мешаат оревите мелени, бисквитите мелени, чоколадата сецкана, сувото гројзе и какаото.

Секоја кора се попрскува со зејтин, од две кори се прави еден ролат. Во секој ролат се ставаат 3 полни лажици од филот. Излегуваат обично 8-9 ролати кои ги сечеме пред печење. Баклавата ја печеме на 180степени 30 до 40минути.
Топлата баклава ја париме со ладниот шербет и повторно ја враќаме во рерна додека не се излади и го впие шербетот.
Во касерола на пареа ја растопуваме чоколадата со малку зејтин и со неа ја полеваме баклавата.
Добар апетит!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани