За кора
За сите состојки се користи чаша за млеко 250 милилитри.
Се ставаат сите состојки по ред, се ренда малку кора од портокал и се става малку сок од портокалот, смесата се меша убаво па се става во намачкан плех со маргарин и се пече во загреана рерна на 200 степени. Откако ќе се испече, се филува и декорира по желба.

За фил
3 пудинзи се варат со вода ( ако сакате мрсна со млеко ) заедно со 10 лажици шеќер и нишестето, се остава да се лади, на страна го матиме маргаринот со шеќерот, па го мешаме со убаво оладените пудинзите.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови