Превкусен колач кој воопшто не се осеќа дека е посен. Се прави брзо, а состојките може да се мешаат и со лажица. Колачот е сочен и без шербетот зашто самите јаболка даваат сочност, затоа слободно може да се припрема и без шербетот. Совршен за периоди на постење,

Подготовка:
1. Се мешаат сите состојки со миксер, додавајќи ги една по една состојките и смесата се истура во набрашнето тавче 30 на 40 цм, а ако сакате да е повисока тортата, користете помало тавче. Се пече околу 30 минути на 200 степени.
2. Ако не сакате многу блага торта, шербетот може да го изоставите, прескокните и само да ја наросите со шеќер во прав одозгора. А ако сакате посочен колач, кога ќе се олади до температура на млакост, потурете ја со млакиот шербет. Декорирајте со кокос и со ореви.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови