Едноставен но вкусен колач.
1. Рерната загрејте ја на 180 степени.
2. Во вангла измешајте ги сите состојки. Смесата истурете ја во калап за леб на кој сте ставиле хартија за печење.
3. Печете отприлика четириесетина минути.
4. Кога ќе го извадите, веднаш премачкајте го со вашиот омилен џем, наросете го со цимет и ореви и оставете го добро да се излади пред да го сечете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови