Најпрво се длабат печурките, а остатоците се сецкаат ситно и се ставаат во друг сад, во кој се додаваат и кашкавалот, шунката, павлаката и малку сол. Се убаво се соединува и со смесата се полнат печурките. Се ставаат во плех и во загреана рерна колку да омекнат и да се стопи кашкавалот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови