Најпрво го дробиме кромидот на ситно, а морковот го ренадаме.
Потоа на малку зејтин се пржи да зарумени се додава месото и оризот се крчка десетина минути. Се додава црвениот пипер и се зачинува и се трга на страна.

Тиквичките се лупат и се сечат на 2 или 3 дела во зависност од глемината. Се вади мекиот дел од средината и се редат во тенџере, потоа се полнат со филот и се налева вода да се покријат и се додава малку зејтин во водата. Се ставаат во рерна на тивко да крчкаат. Се сервира со кисело млеко.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови