Посен, вкусен ручек кој прекрасно мириса и е готов за 1 час.

1. Најпрво соја трошките ги ставаме во еден сад и ги налеваме со 1 и пол шолја топла вода да набабрат. Откако ќе ја впијат водата убаво ги цедиме.
2. Кромидот ситно го сечкаме и го пржиме во тепсијата (истата која потоа ќе ја ставиме во рерна) . Потоа ја додаваме сојата, оризот, зачинуваме и убаво пропржуваме.
3. Пиперките прво ги чистиме од семките, а потоа ги миеме. Ги полниме со смесата и ги распоредуваме во тепсијата, а од околу оставаме да има од филот. Ако сакате можете да наполните и повеќе пиперки кај мене беа 6 (слика).
Налеваме вода колку да се покрие смесата (слика) од горе ставаме алуминиумска фолија и печеме во загреана рерна на 200 степени околу 30 мин со фолија и уште 10 без фолија за да фатат убава боја.

Кога ќе се готови цела кујна мириса на суви пиперки мх мх мх. Послужете ги со зелена салата или салата по ваш избор. Сега марулата е актуелна и со секој ручек ми се чини е обавезна.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови