Со помош на вилушка изгмечете го сирењето. Скршете ги јајцата и измешајте.
Пиперките измијте ги, извадете им ги рачките и добро истресети ги од семките.
Со мало лажиче наполнете ги од смесата и затворете ги со кругови домат.
Наредете ги во тава, попрскајте ги со масло и печете на 200 степени околу 20 минути.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани