Се' се меси заедно и се остава да поседи околу 3 часа за да прими.
Сол, мешан сув зачин и бибер се додаваат по желба и вкус.
Се пржи на загреано масло или на скара.
Лесни и брзи за правење, а сланината дава посебен вкус...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови