Малку збогатени тиквички, штом е сезона, мора, нели, да се експрементира =)
Тиквичките ги рендаме на крупната страна од рендето, ги посолуваме, па ги оставаме половина час, да се исцеди водата од нив. Потоа ги замешуваме сите состојки заедно, и оставаме пак околу 20 мин, да набубри чиа семето.
Од смесата формираме плескавици и ги пржиме во загреана тава, на средна температура.
Доколку ви изгледа смесата дека е течна, додајте уште малку презла, а исто и кога ги формирате плескавиците, може малку да ги исцедувате, и не ги превртувајте додека убаво не се поруменат, зошто може лесно да се распаднат ако не се убаво испржени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови