Подготовка:

1. Тиквичките изрендајте ги, насолете ги и оставете да се цедат од водата, во цедалка, еден до два часа.
2. Откако тиквичките ќе се исцедат, во длабок сад измешајте ги со презлата, фетата, крем сирењето, магданосот, пармезанот, солта и црниот пипер, додека смесата не стане хомогена. Од сместа формирајте плескавици, увалкајте ги во презла и наредете ги во тава за печење обложена со хартија за печење.
3. Плескавиците премачкајте ги со маслиново масло и печете ги во загреана рерна на 180 степени, околу 30 минути..

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани