Јас за тулумбите си мерам со канче од кисело млеко (500мл).
Водата и зејтинот ги ставаме на оган и откако зоврие се додава ракијата. За 10сек. се трга од оганот, во него го додаваме брашното, густинот и пецивото и се меша со дрвена лажица додека не почне да се одлепува од тенџерето. Се остава на стана да се излади. Откако се излади се ставаат јајцата едно по едно и се меси со рака. Тестото се остава да отстои 30мин.
Се вари шербетот и се остава сосема да се излади.
Тестото се става во шприц за тулумби и се пржат во врел зејтин а потоа одма се ставаат во изладениот шербет, да постојат малку се вадат од шербетот и се редат во плех.
Се става ракијата за да бидат по воздушасти.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови