1.Премачкајте го дното на кружна тава за печење со малку масло за готвење, ставете го тестото за пица и оставете го да се печи околу 3-4 минути на 220°Ц, односно додека не започне да поруменува.
2.Откако ќе го извадите од рерната, додека тестото е жешко, со лажица премачкајте го со чоколадниот крем.
3.Исечкајте ја бананата на тенки кругови, а оревите на мали парчиња. Распоредете ги .
пријатен апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови