Испечати

Пица со чоколадо и банана

Пица со чоколадо и банана

Состојки

  • 1 полуготово тесто за пица
  • 3 лајци чоколаден крем
  • 1 банана
  • 7 ореви

Подготовка

1.Премачкајте го дното на кружна тава за печење со малку масло за готвење, ставете го тестото за пица и оставете го да се печи околу 3-4 минути на 220°Ц, односно додека не започне да поруменува.
2.Откако ќе го извадите од рерната, додека тестото е жешко, со лажица премачкајте го со чоколадниот крем.
3.Исечкајте ја бананата на тенки кругови, а оревите на мали парчиња. Распоредете ги .
пријатен апетит