1.Се прави смеса како за палачинки од брашно ,сол,вода и масло. Се миксира и се остава 15 мин да се одмори.
2.Се прават палачинки во тефлонско тавче.(тестото мора да биде солено)
3.Кога ке се направат палачинките се редат во длабоко тавче бр 28 и се реди 2 палачинки и се става врз нив сирењето и се попрскува со масло.Постапката се повторува со сите палачинки.На крај се сече на коцки се попрскува со масло и се пече во загреана релна на 250степени 30мин додека да зацрвени.Може да се прават и за пости и наместо сирење да биде со запржен праз.
Пријатно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови