Најпрво направете го маргаринот, со тоа што ќе го измешате со истолченото лукче, копарот и магдоносот. Од тоа направете форма на ваљак, ролат и ставете го фрижидер.
Млекото, медот и квасецот промешајте го и оставете го 15 мин.
Потоа додавете ги и другите состојки и измесете убаво, меко тесто. Оставете го да одмори половина час.
Од тестото направете 12 топчиња и наредете ги во подмачкана тепсија, не многу голема, можеби најдобро бр.28.
Оставете ги покриени половина час.
Потоа од маргаринот сечете 12 парчиња и секое парче стиснете го јако во секое топче тесто. Одоколу премачкајте ги со јаце и ставете ги да се печат на 220 Ц, најмногу 12-15 мин. Кога ќе бидат готови, извадете ги од релната, покријте ги со крпа и оставете ги да се оладат.
Ви препорачуваме во подготовката на овој рецепт да употребите Делимано Ростер

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови