Најпрво ги чистиме јаболката, ги рендаме и потоа ги ставаме во тенџере на оган, ги преливаме со вода и ги оставаме се сварат убаво. Мешаме додека не изврие сета вода и потоа го додаваме слаткото од смокви и циметот.
Во друго тенџере на оган го ставаме млекото, маргаринот и шеќерот, додека да се растопи маргаринот и потоа заедно месиме со брашното и јајцето, се додека не добиеме глатко тесто. Од тестото правиме кора и ја ставаме во тепсија бр.30, потоа ставаме од филот и ја декорираме. Печеме околу 25-30 минути на 200 степени.
Откако ке се испече ја сечеме на парчиња и ја наросуваме со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови