Подготовка:

1. Во длабок сад се матат со вилушка 4 јајца со 1 лажичка сол. Се додаваат 10 лажици брашно и 1 пециво. Во смесата се додава 1 рендана тиквичка, претходно посолена и оставена половина час да се исцеди од течноста и се промешува.
2. .Во тавче број 26, обложено со хартија, се става смесата, а одозгора се ренда шунка и кашкавал. Се печи во загреана рерна на 200 степени околу 40минути.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови