Едноставна лесна и превкусна е питава.
Секоја кора за пита прво ја попрскуваме со масло и со минерална вода па со четка ја мачкаме со јогурт.На едната страна ставаме од филот и виткаме ролат.Ролатите во форма на полжав ги ставаме во тава со димензии 24.
Јајцето го матиме со сенфот и со четка ја премачкуваме питата,ја наросуваме со сусам и печеме на 200 степени околу 30 минути.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови