Јајцата се матат во длабок сад додека не се изедначат.Во садот се додаваат и шекерот,маслото за јадење,јогуртот,брашното,прашокот за пециво и ванилиниот шекер.Целата смеса се меша додека не стане хомогена.Потоа се истура во подмачкано тавче бр.28.Вишните/црешите се додаваат во смесата насекаде.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови