Јајцата изматете ги со солта.
Потоа додадете ја павлаката и мајонезот и промешајте.
Содата измешајте ја со брашното и додадете кај јајцата се заедно соединете.
Варените јајца исецкајте ги во еден сад заедно со перцата од кромидот.
Земете тавче бр 24 . и премачкајте го со масло и побрашнете го.
Сипете половина од смесата со јајца во тавчето, остатокот додадете го кај варените јајца измешајте да се соедини смесата и префрлете ја смесата во тавчето ја печење. Печете на 190 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови