Едноставна и вкусна пита.Прво го замесуваме тестото од сите состојки,го замотуваме во најлонаска фолија и го оставаме во фрижидер барем половина час.
После половина час расукуваме кора со големина на тавата(бр.26) и го поставуваме врз неподмачканото тавче,така што да ги фати и страните.
За филот го матиме маргаринот со шеќерот и ванилата.Потоа додаваме едно по едно јаце,продолжуваме да матиме.На крај го додавме сокот од 2 лимона и рендана кора од нив.Претходно лимоните треба да се убаво измиени и да одстојат во вода со содабикарбона.Го додаваме и брашното и пак матиме.Со овој фил го полеваме тестото и ја ставаме питата да се пече на 170 степени 30 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови