Овој рецепт може да се направи и со пире останато од претходниот ден.
Загрејте го пирето и додадете го омекнат путер. Исецкајте ја шунката на коцки, исецкајте го магдоносот и додадете ги во пирето. Додаете го и јајцето и солта и биберот. Замесете со раце.
Земајте по малку од смесата, во средината може да ставите кашкавал или моцарела, а може и без ништо.) Завиткајте убаво.Изматете го јајцето и пирошките валкајте ги во него па во презлата. Пржете на врел зејтин,а може и да ги печете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови