Палентата, белото брашно, сирењето, солта, пецивото и јајцата се ставаат во соодветен сад. Со додавање на млеко со помош на лажица се прави хомогена смеса. Од смесата се прават пирошки и се пржат во зејтин.
Добар апетит !

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови