Подготовка:

1. Исечкајте ги на ситни парчиња пиперките, кромидот и лукот.

2. Во тенџере на рингла ставете ги состојките да се обарат до зовривање. Додадете го сечканиот зеленчук и обарете го 10 минути. Потоа извадете го и оставете го да се цеди 3-4 часа.

3. Во длабок сад измешајте го сенфот убаво со маслото и потоа зеленчукот.

4. Пиперките соберете ги во стерилизирани тегли и чувајте ги на ладно и темно место. Одлично е како додаток со јадења од месо или како мезе.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови