1. Изрендајте го доматот.
2. Изрендајте ја пиперката (може и ситно да ја исечкате) и додадете
ја во доматот.
3. Исечкајте ги маслинките и додадете ги во доматот со пиперката.
4. Додадете ги и печурките и магдоносот.
5. Во загреана тава на оган ставете го пинџурот со печурките да се запржи.
6. Сервирајте со сирење.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови