Пилешко на малку поинаков начин.

1. Прво пилето го ставаме да се вари со зачин од сушен зеленчук и бибер. Откако е варено и оладено(за да може да се работи), се отстарануваат сите коски и кожата.

2. Во тава, претходно подмачкана со маслиново масло се реди месото. Врз него се додава половина од кашкавалот(рендан). Врз кашкавалот ставаме подебело исечен свински врат(300 грама беа 6 парчиња). Врз свинскиот врат го рендаме останатиот кашкавал.Матиме 400 грама павлака со 3 јајца и полеваме врз кашкавалот. На крај поросуваме со оригано.

3. Го печеме околу 30 минути на 200 степени додека да порумени.

Вкусен ручек кој топло ви го препорачувам.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови