Прво го сечкаме месото на парчиња и го ставаме малку да се обари. Кромидот и пиперката ги сецкаме и ги ставаме во тенџере со загреано масло да се запржат.
Го додаваме и месото да се запржи. Потоа додаваме околу 300мл вода и ги додаваме и корите (или јуфки, не знам кој како ги вика, ние кори ги викаме ). Зачинуваме и оставаме да се вари се додека водата не изврие. Врз нив може ситно да исецкате парчиња домат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови