Многу лесно, евтино и вкусно јадење .
Стекот го сечеме на долгнавести парчиња и малку го подваруваме. Потоа откако ќе изврие целата вода, додаваме масло и го пропржуваме. Откако стекот ќе го пропржиме ги додаваме јогуртот, сенфот и зачините по желба. Мешаме и се заедно пржеме уште 5 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови